top of page

Методична робота

МО вчителів суспільно - гуманітарного циклу

 

 Голова методоб’єднання – Магльована Інна Вікторівна.   У цьому навчальному році МО спрямовувало свою роботу на:

 

  • прищеплення любові до рідної мови, до рідної землі, виховання поваги до традицій і історії свого народу;

  • повернення престижу української літератури, вивчення її як унікального явища в світовій історії культури;

  • залучення школярів до скарбниці світової літератури, а через неї – до фундаментальних загальнолюдських цінностей;

  • удосконалення уроку як основної форми навчально-виховної роботи;

  • впровадження у практику сучасного педагогічного досвіду;

  • пошуки різноманітних форм занять для розвитку пізнавальних потреб, здібностей, нахилів учнів.

Магльована Інна Вікторівна (ІІ категорія)  провела відкриті уроки, на яких приділяла увагу розвитку мовленнєвих навичок  в учнів, створювала такі ситуації на уроках, у яких учні висловлювали свої думки за темою уроку. Вчитель використовувала тематичні ігри, які підвищували інтерес до вивчення української мови. Цікаво пройшов тиждень літератури.  Проведені заходи показали великий інтерес і зацікавленість учнів у вивченні та дослідженні історії та культури українського народу.

Переверзєва Оксана Василівна (ІІ категорія)  на своїх уроках здійснює контроль за виконанням вправ, забезпечує допомогу учням. Велику увагу вчителька надає фронтальній роботі з школярами. Вона не обмежується використанням лише традиційних форм і методів роботи на уроці. Вчитель в постійному пошуку. Оксана Василівна приділяє увагу створення найсприятливіших умов для навчання, виховання і розвитку дітей. Використовує наочність, додатковий та роздатковий матеріал.

Леміш Оксана Олександрівна  (спеціаліст) на своїх уроках приділяє увагу розвитку мовленнєвих навичок учнів, намагається створити на уроці такі ситуації, у яких учні висловлюють свої думки за темою уроку. Дуже часто використовує дидактичні ігри.  Вчителька володіє певними методичними прийомами. Хоча Вікторія Володимирівна має порівняно невеликий педагогічний досвід, до уроків вона готується добросовісно, будує свої уроки, використовуючи різноманітні форми і методи роботи.

Заїка Оксана Григорівна (вища кваліфікаційна категорія, «Старший вчитель») логічно будує свої уроки, використовуючи різноманітні прийоми роботи з активізації діяльності учнів на уроці та підвищення її ефективності. Учителька пов’язує паралельне вивчення всіх видів мовленнєвої діяльності – читання, письмо, аудіювання, говоріння. ЇЇ уроки значно посилюють інтерес до вивчення іноземної мови, дають змогу учням висловлювати свою думку, розвивати уміння і навички усного мовлення, правильно оформлювати речення у граматичному відношенні. У цьому навчальному році учениця 9 класу Заїка Олена посіла 1 місце на районній олімпіаді з німецької мови.      

Шевко Сергій Георгійович (вища кваліфікаційна категорія, «старший вчитель») ставить перед собою завдання розвити уміння, навички, створювати такі умови на уроці, щоб діти усвідомили цінності і принципи, на яких базується мораль суспільства і взаємин між людьми шляхом систематичного навчання із застосуванням інтерактивних методик. На своїх уроках Сергій Георгійович застосовує індивідуальні та групові форми роботи. Основою системи роботи вчителя є лекційно-практична система, за допомогою якої учням прищеплюють навички аналізу і встановлення причинно-наслідкових зв’язків. 

Сіренко Віра Григорівна (вища кваліфікаційна категорія, «старший вчитель)  приділяє увагу на уроках створенню найсприятливіших умов  для навчання, обов’язково враховуючи   їхні індивідуальні нахили, здібності, інтереси. Використовує в своїй роботі інтерактивні форми та методи роботи.                                                  На засіданнях МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу  систематично проводилися обговорення новинок методичної літератури. Вчителі-предметники готували виступи та доповіді. Цікаво проходили предметні тижні. 

 

 

 

МО вчителів природничо - математичного циклу

 

Голова методоб’єднання вчитель математики Баришева А.М., спеціаліст вищої категорії. До складу МО входять: вчитель фізики Гудзенко О.І. (І кваліфікаційна категорія), вчитель фізичного виховання та трудового навчання Геля О.Г. (І кваліфікаційна категорія), вчитель математики Красіліч З.А. (вища категорія, «старший вчитель»),  вчитель біології та географії Андріяшевська А.О. (спеціаліст). Робота МО спрямовувалася на створення оптимальних умов для самовираження особистості вчителя у різних видах діяльності, розкриття його нахилів, здібностей, обдарувань. Головна увага зосереджувалася на наданні реальної, дієвої допомоги вчителям у підвищені їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, такого морально-психологічного клімату, який сприяв би пошуку кращих технологій педагогічної діяльності, ефективному втіленню інноваційних технологій. Протягом року члени МО обмінювалися досвідом, виступали на засіданнях з пропозиціями та доповідями. Красіліч Зоя Андріївна (вища кваліфікаційна категорія, «старший вчитель»)  розробила групу методів організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності, розкрила суть словесних, наочних та практичних методів, вказала на доцільність їх використання, виходячи з власного досвіду. Провела 4 відкритих уроки. Уроки Зої Андріївни відрізняються спокійним і рішучим темпом. Вчитель поєднує теоретичний матеріал з практичним застосуванням. На уроках використовує різні форми опитування. Працездатність на її уроках висока.

Баришева Алла Миколаївна (вища кваліфікаційна категорія)  на своїх відкритих уроках продемонструвала використання різних методів інтерактивного навчання. Темп і тон уроків Алли Миколаївни жвавий, рішучий, емоційний, уроки урізноманітненні використанням наочності, роздаткового матеріалу, дидактичних ігор. Домашнє завдання завжди різнорівневе.

Гудзенко Ольга Іванівна ( І кваліфікаційна категорія) проводить свої уроки з використанням різних форм і методів інтерактивного навчання. Її уроки побудовані на принципах розвивального навчання, зв’язку з практикою, систематичністю та послідовністю. Використовує різні форми опитування. Домашні завдання містять різні рівні складності.

Геля Олександр Григорович  (І кваліфікаційна категорія) на своїх уроках звертає увагу на підготовчий етап заняття: шикування, рапорт чергового, чіткий вихід учнів для виконання вправ. Учитель здійснює контроль за виконанням вправ, забезпечує страховку та допомогу. Згідно з темою уроку використовується спортивний інвентар.

Андріяшевська Альона Олексіївна (спеціаліст), молодий спеціаліст, але показала себе фахівцем справи. На своїх уроках приділяє увагу  здобуттю учнями знань не лише на уроках, а й у результаті самостійної пошукової діяльності. Завдання на уроки розробляє різної складності, чітко продумує етапи уроку, раціонально використовує кожну хвилину на уроці, правильно добирає матеріал для уроку.

Баришев Сергій Юрійович (спеціаліст) використовує на своїх уроках різноманітні форми і методи навчання, дуже часто використовує спортивний інвентар, виготовлений власноручно.

Всі вчителі працювали над підвищенням свого професійного рівня: працювали над темами самоосвіти, відвідували районні семінари вчителів, працювали в творчих групах.

 

 

МО вчителів початкових класів

 

Голова методоб’єднання – Савченко Світлана Анатоліївна, спеціаліст вищої категорії. Протягом року вчителі творчо працювали над проблемою «Впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес учнів початкової школи». Вся методична робота була спрямована на :

  • удосконалення уроку як основної форми навчально-виховної роботи;

  • пошук різноманітних форм занять для розвитку пізнавальних потреб, здібностей, нахилів учнів;

  • розвиток творчих здібностей обдарованих дітей;

  • адаптацію 6-річних дітей до навчання у школі;

  • впровадження у практику сучасного педагогічного досвіду;

  • уміле використання різноманітних засобів стимулювання дитини.

Савченко Світлана Анатоліївна (вища кваліфікаційна категорія, «старший вчитель»)  провела відкриті уроки на високому науковому та методичному рівні з використанням різних форм і методів навчання, постійно працює над вдосконаленням свого фахового рівня. Вчитель творчий, працьовитий. Її вихованці неодноразово займали призові місця на олімпіадах.

Торубара Ольга Михайлівна (спеціаліст). Вчителька підготувала багато роздаткового та дидактичного матеріалу, який використовує на своїх уроках. Її уроки відрізняються використанням таких форм роботи, як робота в групах, в парах, використання дидактичних ігор. Проводить уроки з використанням ігрових моментів, так як викладає у 1 класі.

Вареха Наталія Іванівна  (вища кваліфікаційна категорія) протягом року провела 4 відкритих уроки, на яких використовувала елементи технології критичного мислення. Уроки Наталії Іванівни цікаві, змістовні. Багато уваги приділяє учням, яким важко засвоювати навчальний матеріал. На уроках практикує як індивідуальні, так і групові форми роботи.

Майстренко Микола Васильович (вища кваліфікаційна категорія, «старший вчитель»)  знайомить на своїх уроках з характером, емоційним змістом музичних творів, вчить дітей розрізняти різні звуки, орієнтуватися у ритмічному малюнку мелодії, співати з нот. Микола Васильович практикує як індивідуальні, так і групові форми роботи. Багато учнів займаються в гуртку, яким керує вчитель, де є можливість більше розвивати здібності учнів. 

Борса Зінаїда Данилівна (І кваліфікаційна категорія)  багато працює над самоосвітою щодо методики викладання фізкультури, вивчає досвід роботи кращих вчителів району. Вона правильно й чітко планує навчальний матеріал, вміло застосовує найраціональніші форми і методи організації навчального процесу, використовує обладнання й інвентар, технічні засоби навчання, враховує специфіку проведення заняття, працює творчо. На уроках фізкультури велика увага приділяється розвитку життєво важливих рухових якостей ( швидкості, сили, витривалості, спритності, гнучкості). Для цього використовуються, крім основного матеріалу, різноманітні спеціальні вправи.

 

bottom of page